Getting Out Festival

 

Zachęcamy do udziału w nowej inicjatywie MCK.

Celem Festiwalu jest sprowokowanie wszystkich tworzących muzykę w domach, w głowach, w garażach, na dyskach komputerów do wyjścia z projektami dalej i przedstawienia ich przed publicznością w żywej, koncertowej formule. W dobie wzmożonej wymiany wrażeń, idei i plików wartościowa muzyka ( jak udowodnia wielu z Was) może powstać w każdym miejscu na ziemi. Nasze miasto i jego okolice nie jest ani uprzywilejowane ani ograniczone w tej materii.

Festiwal nie stawia ograniczeń gatunkowych czy formalnych. Wierzymy, że dobra muzyka ma uniwersalną cechę – wiarygodność wynikającą ze szczerości wypowiedzi. Nie jest więc ważne czy jesteś solistą, grasz w duecie, korzystasz z elektroniki, sampli czy grasz w „klasycznym” składzie kapeli rockowej. Premiujemy niepokorne, wywrotowe podejście do zastanych form i gatunków. Liczymy na autorski muzyczny przekaz wsparty niebanalnym (najlepiej polskim) tekstem.

Nagrodą główną Festiwalu, jest kropka nad „i” czyli 12 godzin w profesjonalnym studio (wartości 4000 zł) i szansa na nagranie materiału, który będzie czymś więcej niż kolejną ograniczoną technicznie publikacją w sieci.