• 01.jpg
  • 02.jpg
  • 03.jpg
  • 04.jpg
  • 05.jpg

Za nami piąta edycja GOF - podsumowanie

paranoja 20171121 1039949372

Za nami piąta edycja Getting Out Festival. Impreza po raz kolejny pokazała, jak zdolnych wykonawców można znaleźć nie tylko w Gorzowie, ale i innych zakątkach Polski. Nagrodę główną w tym roku otrzymał szczeciński zespół Paranoja.

Czytaj więcej: Za nami piąta edycja GOF - podsumowanie

Wyniki Getting Out Festiwal 2017!

IMG 6831Przedstawiamy wyniki Getting Out Festiwal #5. Jurorzy nie mieli łatwego zadania, dlatego postanowili przyznać także dwa wyróżnienia.

Wyróżnienie otrzymali Julia Bury oraz zespół Gra Sów.

Zwycięzcami piątej edycji GOF zostali natomiast członkowie kapeli Paranoja ze Szczecina.

Więcej wkrótce.

Oto trójka jurorów Getting Out Festival #5

TOMEK LEKTARSKI

Szef agencji artystycznej LIONSTAGE z Wrocławia. Organizator i promotor koncertów, manager muzyczny, kolekcjoner płyt winylowych.

Przygodę z branżą muzyczną rozpoczął ponad 22 lat temu, organizując pierwsze koncerty. Manager zespołów Illusion, Lipali oraz agent , współpracujący ze ścisłą czołówką polskich zespołów sceny niezależnej. Pomysłodawca takich festiwali jak One Love Sound Fest, Wrocławski Sound. Independent Dub Day. Współorganizator festiwali wrocławskich: Thanks Jimi Festival, Ethno Jazz Festival czy projekt koncertowy City Sounds. Od 2010 roku współpracuje stale z Przystankiem Woodstock i fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w zakresie artystycznym i organizacji finałów WOŚP.  Na stałe również współpracuje z Teatrem Capitol we Wrocławiu - program telewizyjny Nut Ferment oraz z Przeglądem Piosenki Aktorskiej Jest odpowiedzialny za sprowadzenie do Polski takich artystów zagranicznych jak The Cranberries, Status Quo, Manu Chao, Damian Marley, Sinead O'Connor, Apocalyptica, Woodkid, Pat Metheny, Chick Corea, ZAZ, Moderat, Aparat, Selah Sue i wielu innych.

 

PIOTR SZWED

Literaturoznawca zajmujący się krytyką muzyczną, na co dzień przede wszystkim nauczyciel, autor książki „Oddaleniec. Poezja Bolesława Leśmiana wobec romantyzmu polskiego”. Publikował m.in. w „Pamiętniku Literackim” i „Res Publice Nowej”. Od 2006 roku związany z serwisem Screenagers, w latach 2015-2016 jego redaktor naczelny. Twórca wielu adnotacji oraz edytor działający na portalu Genius, poświęconym interpretacjom tekstów piosenek. Redaktor w dziale muzycznym portalu dwutygodnik.com.

 

OLEK RÓŻANEK

Wokalista, kompozytor i autor tekstów, lider zespołu Chorzy i organizator Akustyczeń Festiwal Szczecin. Występuje na deskach łódzkiego Teatru Lalki i Aktora Pinokio oraz w szczecińskim Teatrze Polskim. Nagrodzony za kompozycje do spektaklu Fumum Vendere na Międzynarodowym Festiwalu Lalka też Człowiek. Współpracował z Teatrem Lalek Pleciuga w Szczecinie przy  powstawaniu muzyki do spektaklu Pippi Piratka. Wielokrotnie udzielał się wokalnie w kompozycjach do spektakli teatralnych autorstwa Piotra Klimka.  W 2012 roku skomponował i ubrał w słowa zamówioną przez  Miasto Szczecin Pastorałkę na planie gwiazd. Współtworzył trio Rykoszept, z którym wydał płytę Torba na rzeczy pospolite (ISAK Warszawa, 2007). Z grupą Chorzy opublikował dwa wydawnictwa: Skończyliśmy się na Kill'em All (2012) oraz Nieznośna Lekkość Hitów (2015).

GOF 2017 - sylwetki finalistów

Julia Bury

Przedstawianie wykonawców, którzy wystąpią dla Was podczas przesłuchań konkursowych na Getting Out Festival #5 zaczynamy od najmłodszej uczestniczki, Julii Bury.

Pochodząca z podgorzowskiego Jenina nastolatka jest absolwentką Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. T. Szeligowskiego w Gorzowie. Uczęszczała do klasy fortepianu. Młoda pianistka jest jednocześnie wokalistką, uczącą się obecnie na II roku II stopnia szkoły muzycznej w klasie śpiewu klasycznego. Na swoim koncie ma już niejeden występ, w tym również trzy musicale w Filharmonii Gorzowskiej. W „Alicji w Krainie Czarów” zagrała główną rolę. Julia jest też laureatką wielu konkursów krajowych i międzynarodowych. W tym roku zdobyła tytuł laureata XI Festiwalu Piosenki Angielskiej EYE, zajmując 2. miejsce w kategorii 16-19 lat. 16-latka pasjonuje się komponowaniem własnych utworów. Jeden z nich zaprezentowała na wspomnianej imprezie, a inne będziecie mogli usłyszeć na GOF.

Czytaj więcej: GOF 2017 - sylwetki finalistów

GOF 2017 - Lista Finalistów

Wybory laureatów pierwszego etapu GOF #5 są z roku na rok trudniejsze. Dziękujemy wszystkim za nadesłane zgłoszenia. Jury główne czeka ciężkie zadanie. Na przesłuchania konkursowe zespół programowy festiwalu zaprasza poniższych wykonawców:

TRUPIĘGI
ILYA'S RETREAT
JULIA BURY
SOLD
PARANOJA
GRA SÓW
PAJO I KRUCHY
DROP PANTS
RATHNAIT

Laureatom I etapu gratulujemy i serdecznie zapraszamy wszystkich na przesłuchania konkursowe, które odbędą się 18 listopada w Sali Widowiskowej MCK.

Powodzenia!

Jednocześnie przypominamy o koncertach Smolik // Kev Fox oraz Pogodno.

Serwis może wykorzystywać pliki cookies, które umożliwiają korzystanie z jego zasobów. Więcej w Polityce prywatności.
Więcej informacji Akceptuję Nie zgadzam się