• 01.jpg
  • 02.jpg
  • 03.jpg
  • 04.jpg
  • 05.jpg

Rozmowa ze zwycięzcą GOF 2018

Utworzono: poniedziałek, 26 listopad 2018

gra sow 11 20181121 1049324472Laureatem Getting Out Festival #6 został wyróżniony rok wcześniej zespół Gra Sów. Muzycy już od pewnego czasu pracują nad wydawnictwem i nagroda za zwycięstwo na GOF z pewnością pomoże im w tym zadaniu. Kamil Meler i spółka zapowiadają, że płyta ukaże się już niedługo. Więcej o genezie kapeli, ich utworach oraz przyszłości dowiecie się z poniższego wywiadu.

Czytaj więcej: Rozmowa ze zwycięzcą GOF 2018

Podsumowanie GOF 2018

Utworzono: środa, 21 listopad 2018

wrczenie gownej nagrody 5 20181121 1248189056

Getting Out Festival #6, jak co roku, wyłonił zwycięzcę. Jury w składzie: Ania Brachaczek, Piotrek Kowalczyk i Tomek Lektarski po 40 minutach obrad wskazało Laureata Nagrody Głównej. Spośród 9 finalistów pierwszego etapu konkursu wyłoniono czworo pretendentów.

Po raz kolejny zachwyciła wykonująca własne utwory, wokalistka JULIA BURY. Za przemyślane aranżacje, staranną stylistykę i sprawność instrumentalną wyróżniony został poznański zespół DIESEL HANGOVERS, a JAN MIGDAL zwrócił uwagę stylową elektroniką. Natomiast nagroda powędrowała do poznańsko-gorzowskiego zespołu GRA SÓW. Jury odnotowało ogromny progres zespołu, który już przed rokiem zaprezentował się w jeszcze nie do końca ogranym, ale obiecującym składzie. Uwzględniając przeznaczenie nagrody, ufundowanej przez Miejskie Centrum Kultury (4600 zł netto na debiut płytowy), jurorzy uznali, że właśnie GRA SÓW jest repertuarowo i muzycznie najbardziej przygotowana do wypłynięcia na szerokie wody. Gratulujemy!

Następna edycja Festiwalu odbędzie się w listopadzie 2020 roku, a wysokość Nagrody Głównej zostanie dwukrotnie zwiększona. Już dziś zapraszamy.

 

FOTORELACJA

Gra Sów zwycięzcą GOF 2018

Utworzono: sobota, 17 listopad 2018

DSC02940Zespół Gra Sów na sam koniec zrobił na jurorach najlepsze wrażenie i to właśnie ta ekipa zdobyła główną nagrodę Getting Out Festival #6, czyli 4 600 zł na sfinansowanie dowolnego etapu produkcji wydawnictwa fonograficznego.

 

Z kolei wyróżnienia otrzymali Julia Bury i Diesel Hangovers. Gratulujemy jednak wszystkim uczestnikom, bo poziom był naprawdę wysoki!

 

Widzimy się w niedzielę na koncercie BiFF! Przed gwiazdą wieczoru zagra laureat GOF 2018.

 

Koncert zespołu BiFF – gościa Getting Out Festival #6

Utworzono: sobota, 17 listopad 2018

plakat biffGościem tegorocznego Getting Out Festivalu będzie zespół BiFF. Serdecznie zapraszamy na ich koncert, który odbędzie się zaraz po występie laureata konkursu.

Zespół istnieje od 2006 roku. W jego skład wchodzą byli członkowie legendarnego Pogodno. W 2009 roku wydał debiutancką płytę “Ano”, która zdobyła dwa Fryderyki (debiut roku i teledysk), i miała siedem nominacji do tej nagrody, nominowana była również do Gwarancji Kultury TVP Kultura.

Czytaj więcej: Koncert zespołu BiFF – gościa Getting Out Festival #6

Oto trójka jurorów Getting Out Festival #6

Utworzono: czwartek, 15 listopad 2018

gof2018 plakat2Jurorzy finału GOF (3 osoby) są zapraszani wg pomysłu: przedstawiciel branżowych mediów, czynny muzyk, przedstawiciel dużej agencji koncertowej. Staramy się także, aby co najmniej jeden juror był „nowy” w zespole i co najmniej jeden uczestniczył w poprzedniej edycji. Stawiamy na ludzi stosunkowo młodych, ale z doświadczeniem, czujących muzyczną teraźniejszość, szukających muzycznej przyszłości.

Czytaj więcej: Oto trójka jurorów Getting Out Festival #6

Przedstawiamy "sylwetki" finalistów GOF 2018

Utworzono: środa, 14 listopad 2018

Sylwetki finalistów dostępne są w zakładce "Zespoły". KLIKNIJ

Znamy finalistów Getting Out Festival #6

Utworzono: środa, 14 listopad 2018

gof2018 plakat2Składamy serdeczne podziękowania za nadesłane zgłoszenia. Zespół programowy GOF w czterech rundach dokonał trudnego wyboru.

Gratulujemy dziesiątce finalistów i oddajemy konkurs w ręce niezależnego jury. Tym, którzy się nie dostali, także gratulujemy. Jesteście na dobrej drodze, naprawdę wszystkie zgłoszenia były godne uwagi i niosły potencjał, więc twórzcie swoją muzykę nadal.

Czytaj więcej: Znamy finalistów Getting Out Festival #6

VI edycja „Getting Out Festival” niesie ważną zmianę

Utworzono: czwartek, 11 październik 2018

gof2018 plakat2Od tego roku wchodzimy w cykl biennale. Nasz festiwal będzie organizowany co dwa lata, za to zwiększymy wysokość nagrody głównej. Cele i zasady organizacyjne pozostają niezmienione.

Chcemy  sprowokować wszystkich tworzących muzykę w domach, w głowach, w garażach, na komputerach do wyjścia z projektami dalej i przedstawienia ich przed publicznością w żywej, koncertowej formule. Nie stawiamy ograniczeń gatunkowych. Wierzymy, że dobra muzyka ma uniwersalną cechę - wiarygodność wynikającą ze szczerości wypowiedzi. Nie jest więc ważne czy jesteś solistą, grasz w duecie, korzystasz z elektroniki, sampli czy grasz w „klasycznym” składzie kapeli rockowej. Premiujemy niepokorne, wywrotowe podejście do zastanych form i gatunków. Liczymy na autorski, muzyczny przekaz wsparty niebanalnym (najlepiej polskim) tekstem. Nagrodą główną Festiwalu jest sfinansowanie dowolnego etapu produkcji wydawnictwa fonograficznego (rejestracja studyjna, mastering, tłoczenie itp.) wartości 4600 zł netto.

Czytaj więcej: VI edycja „Getting Out Festival” niesie ważną zmianę

Serwis może wykorzystywać pliki cookies, które umożliwiają korzystanie z jego zasobów. Więcej w Polityce prywatności.