• 01.jpg
  • 02.jpg
  • 03.jpg
  • 04.jpg
  • 05.jpg

VI edycja „Getting Out Festival” niesie ważną zmianę

Utworzono: czwartek, 11 październik 2018

gof2018 plakatOd tego roku wchodzimy w cykl biennale. Nasz festiwal będzie organizowany co dwa lata, za to zwiększymy wysokość nagrody głównej. Cele i zasady organizacyjne pozostają niezmienione.

Chcemy  sprowokować wszystkich tworzących muzykę w domach, w głowach, w garażach, na komputerach do wyjścia z projektami dalej i przedstawienia ich przed publicznością w żywej, koncertowej formule. Nie stawiamy ograniczeń gatunkowych. Wierzymy, że dobra muzyka ma uniwersalną cechę - wiarygodność wynikającą ze szczerości wypowiedzi. Nie jest więc ważne czy jesteś solistą, grasz w duecie, korzystasz z elektroniki, sampli czy grasz w „klasycznym” składzie kapeli rockowej. Premiujemy niepokorne, wywrotowe podejście do zastanych form i gatunków. Liczymy na autorski, muzyczny przekaz wsparty niebanalnym (najlepiej polskim) tekstem. Nagrodą główną Festiwalu jest sfinansowanie dowolnego etapu produkcji wydawnictwa fonograficznego (rejestracja studyjna, mastering, tłoczenie itp.) wartości 4600 zł netto.

Czytaj więcej: VI edycja „Getting Out Festival” niesie ważną zmianę

Fotorelacja z GOF 2017

Utworzono: poniedziałek, 27 listopad 2017

julia bury 20171121 1336162743Koniecznie zajrzyjcie do galerii. Pod poniższym linkiem czekają na Was zdjęcia z 5. edycji Getting Out Festiwal! Fotorelacja obejmuje także koncerty gości, czyli Smolik // Kev Fox oraz Pogodno.

 

FOTORELACJA GOF 2017

Za nami piąta edycja GOF - podsumowanie

Utworzono: wtorek, 21 listopad 2017

paranoja 20171121 1039949372

Za nami piąta edycja Getting Out Festival. Impreza po raz kolejny pokazała, jak zdolnych wykonawców można znaleźć nie tylko w Gorzowie, ale i innych zakątkach Polski. Nagrodę główną w tym roku otrzymał szczeciński zespół Paranoja.

Czytaj więcej: Za nami piąta edycja GOF - podsumowanie

Wyniki Getting Out Festiwal 2017!

Utworzono: sobota, 18 listopad 2017

IMG 6831Przedstawiamy wyniki Getting Out Festiwal #5. Jurorzy nie mieli łatwego zadania, dlatego postanowili przyznać także dwa wyróżnienia.

Wyróżnienie otrzymali Julia Bury oraz zespół Gra Sów.

Zwycięzcami piątej edycji GOF zostali natomiast członkowie kapeli Paranoja ze Szczecina.

Więcej wkrótce.

Oto trójka jurorów Getting Out Festival #5

Utworzono: czwartek, 16 listopad 2017

TOMEK LEKTARSKI

Szef agencji artystycznej LIONSTAGE z Wrocławia. Organizator i promotor koncertów, manager muzyczny, kolekcjoner płyt winylowych.

Przygodę z branżą muzyczną rozpoczął ponad 22 lat temu, organizując pierwsze koncerty. Manager zespołów Illusion, Lipali oraz agent , współpracujący ze ścisłą czołówką polskich zespołów sceny niezależnej. Pomysłodawca takich festiwali jak One Love Sound Fest, Wrocławski Sound. Independent Dub Day. Współorganizator festiwali wrocławskich: Thanks Jimi Festival, Ethno Jazz Festival czy projekt koncertowy City Sounds. Od 2010 roku współpracuje stale z Przystankiem Woodstock i fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w zakresie artystycznym i organizacji finałów WOŚP.  Na stałe również współpracuje z Teatrem Capitol we Wrocławiu - program telewizyjny Nut Ferment oraz z Przeglądem Piosenki Aktorskiej Jest odpowiedzialny za sprowadzenie do Polski takich artystów zagranicznych jak The Cranberries, Status Quo, Manu Chao, Damian Marley, Sinead O'Connor, Apocalyptica, Woodkid, Pat Metheny, Chick Corea, ZAZ, Moderat, Aparat, Selah Sue i wielu innych.

 

PIOTR SZWED

Literaturoznawca zajmujący się krytyką muzyczną, na co dzień przede wszystkim nauczyciel, autor książki „Oddaleniec. Poezja Bolesława Leśmiana wobec romantyzmu polskiego”. Publikował m.in. w „Pamiętniku Literackim” i „Res Publice Nowej”. Od 2006 roku związany z serwisem Screenagers, w latach 2015-2016 jego redaktor naczelny. Twórca wielu adnotacji oraz edytor działający na portalu Genius, poświęconym interpretacjom tekstów piosenek. Redaktor w dziale muzycznym portalu dwutygodnik.com.

 

OLEK RÓŻANEK

Wokalista, kompozytor i autor tekstów, lider zespołu Chorzy i organizator Akustyczeń Festiwal Szczecin. Występuje na deskach łódzkiego Teatru Lalki i Aktora Pinokio oraz w szczecińskim Teatrze Polskim. Nagrodzony za kompozycje do spektaklu Fumum Vendere na Międzynarodowym Festiwalu Lalka też Człowiek. Współpracował z Teatrem Lalek Pleciuga w Szczecinie przy  powstawaniu muzyki do spektaklu Pippi Piratka. Wielokrotnie udzielał się wokalnie w kompozycjach do spektakli teatralnych autorstwa Piotra Klimka.  W 2012 roku skomponował i ubrał w słowa zamówioną przez  Miasto Szczecin Pastorałkę na planie gwiazd. Współtworzył trio Rykoszept, z którym wydał płytę Torba na rzeczy pospolite (ISAK Warszawa, 2007). Z grupą Chorzy opublikował dwa wydawnictwa: Skończyliśmy się na Kill'em All (2012) oraz Nieznośna Lekkość Hitów (2015).

Przedstawiamy "sylwetki" finalistów GOF 2017

Utworzono: wtorek, 14 listopad 2017

Sylwetki finalistów dostępne są w zakładce "Zespoły". KLIKNIJ

GOF 2017 - Lista Finalistów

Utworzono: poniedziałek, 13 listopad 2017

Wybory laureatów pierwszego etapu GOF #5 są z roku na rok trudniejsze. Dziękujemy wszystkim za nadesłane zgłoszenia. Jury główne czeka ciężkie zadanie. Na przesłuchania konkursowe zespół programowy festiwalu zaprasza poniższych wykonawców:

TRUPIĘGI
ILYA'S RETREAT
JULIA BURY
SOLD
PARANOJA
GRA SÓW
PAJO I KRUCHY
DROP PANTS
RATHNAIT

Laureatom I etapu gratulujemy i serdecznie zapraszamy wszystkich na przesłuchania konkursowe, które odbędą się 18 listopada w Sali Widowiskowej MCK.

Powodzenia!

Jednocześnie przypominamy o koncertach Smolik // Kev Fox oraz Pogodno.

Getting Out Festival 2017

Utworzono: środa, 27 wrzesień 2017

Getting Out Festival 2017

Celem „Getting Out Festival 2017” jest sprowokowanie wszystkich tworzących muzykę w domach, w głowach, w garażach, na komputerach do wyjścia z projektami dalej i przedstawienia ich przed publicznością w żywej, koncertowej formule. Nie stawiamy ograniczeń gatunkowych. Wierzymy, że dobra muzyka ma uniwersalną cechę – wiarygodność wynikającą ze szczerości wypowiedzi. Nie jest więc ważne czy jesteś solistą, grasz w duecie, korzystasz z elektroniki, sampli czy grasz w „klasycznym” składzie kapeli rockowej. Premiujemy niepokorne, wywrotowe podejście do zastanych form i gatunków. Liczymy na autorski, muzyczny przekaz wsparty niebanalnym (najlepiej polskim) tekstem. Nagrodą główną Festiwalu jest sfinansowanie dowolnego etapu produkcji wydawnictwa fonograficznego (rejestracja studyjna, mastering, tłoczenie itp.) wartości 4400 zł.

Festiwal chociaż ogólnopolski, jest skierowany do młodych, amatorskich twórców z regionu gorzowskiego. Wspiera i premiuje tworzenie autorskiego i niekomercyjnego repertuaru. Zainteresowanych przystąpieniem do konkursu prosimy o zapoznanie się regulaminem.

Zgłoszenia prosimy nadsyłać do 8 listopada (termin nadesłania zgłoszeń do I etapu ) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Serwis może wykorzystywać pliki cookies, które umożliwiają korzystanie z jego zasobów. Więcej w Polityce prywatności.
Więcej informacji Akceptuję Nie zgadzam się